RTÜK Affetmedi! Adnan Oktar'ın Kanalına Yaptırım

967 izlenme 16 Aralık 2016
Reklamlar
RTÜK Affetmedi! Adnan Oktar'ın Kanalına Yaptırım

RTÜK, DEAŞ'ı masum göstermeye çalışan yayını nedeniyle Adnan Oktar'ın A9 TV kanalına yaptırım uygulanmasına karar verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 13 Aralık'ta yaptığı toplantıda kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak tanınan Adnan Oktar'ın A9 TV kanalında yayınlanan bir programda, "Terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye'deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DEAŞ'ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğu ve örgütün fikirsel sorunu varsa bunun Diyanet İşleri Başkanlığınca bastırılan ve Kur'an-ı Kerim'den sonra temel kaynak olan Buhari, Müslüm, Tirmizi ve Nesai gibi temel hadis kitaplarından kaynaklandığı ifadeleri kullanılarak bu temel eserler ile Diyanet İşleriBaşkanlığının töhmet altında bırakılması" konusunu ele aldı.

YAPTIRIM UYGULANACAK

Bu kapsamda, DEAŞ'ı masum göstermeye yönelik yayını nedeniyle, 6112 sayılı Kanun'un 8. maddesindeki "… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, …" hükmünü ihlalden A9 TV kanalına yaptırım uygulanması kararlaştırıldı.

NE CEZASI ALABİLİR?

6112 sayılı Kanun'un 8. maddesine göre para cezası ya da tedbir cezası uygulanabilir. Tedbir cezası olarak programın yayınının 5 kez durdurulması, programın katalogtan çıkarılması veya her ikisine birden karar verilebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gülben Ergen'in Suriyelilerle İlgili Attığı Tweet Büyük Tepki Topladı Kenan Sofuoğlunun Kaza Görüntüsü Sosyal Medyayı Salladı Tomografide Çıkana İnanamayacaksınız Haber Spikeri Reyting Uğruna Soyunarak Haberleri Sundu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Damat Adaylarının Önünde Kendinden Geçen Şuursuz Gelin Adayı