FETÖ'cü generalden kahreden ihanet! 60 askeri bile bile ölüme gönderdi

491 izlenme 17 Ağustos 2016
Reklamlar
Hain General Askerleri PKK'nın Kucağına Atmış

Darbe sonrası tutuklanan Tuğg. Kırhan'ınNusaybin'deki PKK operasyonları sırasında 60 askeri yaya olarak adeta ölüme gönderdiği ortaya çıktı. Şikayetler üzerine Kırhan'ın yerine gelen Tuğg. Ergün, ilçeyi iki haftada temizledi.

HAİN KOMUTAN ASKERLERİ BİLE BİLE ÖLÜME GÖNDERMİŞ

Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK'lılara yönelik yürütülen operasyonlarda FETÖ'nün darbe girişiminde rol oynayan ve tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan'ın askerleri bile bile ölüme gönderdiği ortaya çıktı.

60 ASKER ŞEHİT OLDU

Sadece 2 ayda teröristlerin EYP ile tuzakladığı sokaklara zırhlı araçlar yerine Kırhan'ın emriyle yaya gönderen 60 asker şehit oldu. Bölgeden şikayetler artınca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın bölgede inceleme yapmasının ardından operasyonuTunceli'den gelen Tuğgeneral Levent Ergün devraldı. Bu değişimin ardından yaklaşık 2 hafta sonra Nusaybin teröristlerden temizlendi.

TERÖRİST SAYISI ARTTI

Nusaybin'de hendek kazıp barikat kuran teröristlerin temizlenmesi için 14 Mart 2016'da başlayan 'Atmaca 7' operasyonunun ilk günlerinde, peş peşe kara haberler geldi. Kısa sürede 60 şehit verilmesi de eleştirilere neden oldu. Akar'ın incelemesinin ardından yapılan görev değişikliğiyle şehit sayısı azaldı, öldürülen terörist arttı ve 2 hafta içinde operasyonlar bitti.

ŞİKAYETLER BİTMEDİ

Kırhan'dan o dönem bir çok asker şikayetçi olmuştu. Hükümeti terörle mücadelede zayıf göstermeyi ve artan şehit cenazeleriyle toplumsal kavgayı körüklemeyi amaçlayan hain, darbe sonrası tutuklandı.

(Kaynak: Akşam)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA!! Bu Konuşamasnın Ardından Hollanda Bakan Çavuşoğlu'nun Uçağına İniş İzni Vermedi. Fox TV sunucusu Erdoğan'ın 'balyoz' davasıyla ilgili sözlerini hatırlatan tweet okuyamadı Bu Kadınların Yaptıklarını Görünce Ağzınız Açık Kalacak! HDP'YE AĞZINA GELENİ SÖYLEDİ VE HERKESİN MERAK ETTİĞİ O SORUYU SORDU

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlker Başbuğ'dan Korkutan Senaryo