İlker Başbuğ'dan ABD'ye Vize Protestosu! Tavrını Ortaya Koydu

23 izlenme 10 Ekim 2017
Reklamlar

ABD'nin Türk vatandaşlarına yönelik vize kararını eleştiren Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, 29 Ekim'de ABD'de katılacağı resepsiyona, kararı protesto edip gitmeyecek.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programına katıldı.
ABD'nin Türkiye'den gelen vize başvurularını askıya almasını protesto edeceğini söyleyen Başbuğ, vizesi olmasına rağmen, Washington'daki 29 Ekim resepsiyonuna gitmeyeceğini söyledi.
"HEDEF TÜRK MİLLETİ"

ABD'nin Türk vatandaşlarının vize başvurularını askıya almasını "Orantısız tepki" olarak yorumlayan Başbuğ, "ABD hükümeti aldığı vize kararı ile direk Türk Milletini hedef almıştır. Bu karar kabul edilemez." dedi. Başbuğ ayrıca ABD vatandaşlarının tepki vermesi halinde, ABD yönetiminin geri adım atabileceğini söyledi.

"TÜRKİYE'NİN TAVRI DOĞRU"

Türkiye'nin de mütekabiliyet esasına göre ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya almasını değerlendiren Başbuğ, Türkiye'nin tavrını doğru ve diplomatik esaslara göre yerinde bir karar olarak gördüğünü söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışma bakanını, bir dakika 20 saniyede yerin dibine sokan vatandaş kesinlikle izlemelisiniz..! KAFALAR PIRIL PIRIL (!) AHSEN TV TROLLERİ HER YERDE ! Hükümetten Referandum Mesajı EFSANE OLMUŞ...YENİ SERVİS EDİLDİ...MUTLAKA İZLEYİN...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Farkında olmadan her şeyi kuzu kuzu itiraf etti
http://cdn00.vidyomani.com/c/5/0/9/ilker-basbug-dan-abd-ye-vize-protestosu-tavrini-ortaya-koydu/index.html#fb